billurtaj

Bilge Teker: Dışardan Duygusuz

Kendini üç kelime ile anlatman gerekse bunlar hangileri olur ? Sebebini de açıklar mısın?
 İnsanın kendini anlatması oldukça zor ama aklıma ilk gelen ‘sosyal’ kelimesi, çünkü arkadaşlıklara çok önem verip, sürekli birlikte bi şeyler yapmak isterim. Bir diğeri ‘duygusal’, dışardan duygusuz ve soğuk göründüğümü söyleseler de, aslında çok duygusalımdır. Son olarak kesinlikle ‘çılgın’ , her an her yerde olabilirim ve sonunu düşünmeden o an onu istiyorsam yaparım, kimse beni durduramaz.

Senin için İstanbul’un anlamını sormak istiyorum, birçok farklı şehir ve kültürden geçen bir hayat hikayen olduğunu biliyorum ve İstanbul’un bu hikayeye katkısını merak ediyorum.
Farklı kültürlere sahip şehirlerde yaşadım, sonrasında İstanbul’a gelip gitmeye başladım ve bu benim kaderimi değiştirdi, çünkü burdaki edindiğim inanılmaz dostluklar sayesinde kendimde cesaret bulup üretmeye başladım. İstanbul benim yeni hikayemi yazan dönüm noktamdır.

Üretim sürecinde seni en çok besleyen duygu hangisi?
Her şarkıda bambaşka şeylerden besleniyorum, kimi zaman hayal dünyama söz hakkı veriyorum, kimi zaman yaşadığım olayların bendeki izlerine bakıyorum. O yüzden tek bi duyguya bağlı değilim.

Yakında bir teklinin geleceğini biliyorum, daha önce yaptığın şarkılar gibi çok sesli bir parça mı gelecek yoksa tarz olarak daha farklı bir şey mi göreceğiz?
Yeni tekli için çok heyecanlıyım, bende bambaşka yeri olan bi şarkı oldu. Hem hikayesiyle hem de dinlerken sizde bırakacağı duygularla, çok daha farklı bi Bilge’yle tanışmış olucaksınız.

Bilge Teker’in yeni çıkacak parçası Bul Beni için pre-save linki;
https://ffm.to/bilgeteker_bulbeni

Seni takip eden herkesin kesinlikle dikkatini çeken bir stylingin var. Bu tarzı oluştururken dikkat ettiğin unsurlar neler?
Kıyafetler benim için bi çeşit terapi gibi. Günümün iyi geçmesine en büyük katkısı olan şey, genelde iyi bi kombin. Hep derim, müzik okumasaydım, kesin moda tasarım bölümüne giderdim. Aslında dikkat ettiğim unsurdan ziyade kendimi tanımam, giydiğim şeylere yön veriyor. Her şarkı için en büyük şanslarımdan bir diğeri de, beni kendim kadar tanıyan, şarkıların da ruhunu iyi anlayan bi stylistim olması.

Seni en iyi yansıttığına inandığın şarkı hangisi?
Aslında hepsi benim bir parçam. Kimisi duygularımı yansıtıyor, kimisi olayları. Ama şu an yeni çıkıcak olan şarkı, sanırım beni daha derinden yansıtan bi şarkı oldu.

Senin için yalnızlığı en iyi  yansıtan yemek hangisi?
Mısır Gevreği. Yalnızken yemek yiyememek gibi bi huyum var, hem bi şeyler yapmanın heyecanı olmadığı için, hem de üşendiğim için, yalnızken genelde mısır gevreği yerim.

Takıntın var mı? Varsa neler?
Sanırım en büyük takıntım kendim ve kişisel gelişimim. Bi iş biter bitmez hemen bu yetmez acaba şimdi ne yapmalıyım diye düşünürken buluyorum kendimi. Bu bazen yorucu oluyor.

Duygularını soslarla anlatacak olsan hangi duygunu hangi sos ile anlatırdın? Ve sebebi? (Örneğin mutluluk:ketçap gibi)
Mutluluğum için tatlı bi şey seçmeyip acılı mayonez diyorum. Çünkü en sevdiğim ve yemekten keyif aldığım sos, acılı mayonez. Üzüntüm için ‘hardal’ diyorum. Almak istemiyorum, ama hep bi şekilde onu da alıyorum.

Başa dön tuşu