billurtaj

A.A.Williams: Londralı, İçe Dönük, Meşgul

Kendinizi üç kelimeyle anlatacak olsanız bunlar ne olurdu? Ve neden bu kelimeleri seçtiniz?
Londralı. İçe dönük. Meşgul. Bence bu sözler oldukça açıklayıcı.

Üretim sürecinde bir rutininiz var mı?
Şarkılarım her zaman ses ve gitar/piyano ile başlar ve bir kez bir yapı/metin/melodi/armoni yapısını oluşturduktan sonra enstrümantasyon ve önemli melodi satırları eklerim. Sonunda back vokalleri ve yaylı bölümleri yazılı hale getiriyorum.

Demolarım parçalar açısından bitmiş kayıtlara çok yakın, son halini oluşturduğumda bu bölümleri daha iyi ses ve daha iyi performanslarla yeniden kaydediyorum. Tipik olarak önce davullar ve baslar, sonra gitarlar ve klavyeler, sonra da sona yakın vokaller.

The Echo’yu yayınladınız. Müzik videosu ve sözleriyle aslında hepimizin içindeki yalnız, belki de karanlık tarafa dokunuyor. The Echo hakkında neler söylemek istersiniz? Bu arada bu inanılmaz klibe emeği geçenlere teşekkürler 🙂
Beğenmene sevindim! Echo, kalbiniz ve kafanız arasındaki ilişki ve başkalarının doğrulamasından ziyade kendi zihinsel sağlığınıza öncelik vermeyi öğrenmek hakkında bir şarkıdır.,

Sence seni en iyi anlatan şarkı hangisi?
Sanırım yeni albümümden şu sıralar en çok bağlantı kurduğum parça ‘As The Moon Rests’. Bu bir aşk şarkısı,  romantik bir aşk olmasına gerek yok, koşulsuz bir aşk. Benim için o şarkı kendi arkanı kollamak, kendine bakmak, kendin için orada olmak ve istek ve inançlarından ödün vermemekle ilgili.

Seni dinlerken daha önce hissetmediğim ve bugün adını bilmediğim duygular hissediyorum. (Sanırım sesinizin tonu ve Groove havasından dolayı) Anlatmak istediklerinizin ve yarattığınız şarkıların dinleyicilere istediklerini aktardığını düşünüyor musun?
Amacım insanlara bir şeyler hissettiren müzikler yazmak. Dinleyicinin kendi duygularını şarkılara yansıtabilmesi için metni çok spesifik olmayacak şekilde yazmaya çalışıyorum. Umarım müzik onları sarar ve sizi alıp götüren bir dalga gibi hem katartik hem de yatıştırıcı bir ortam yaratır.

Üç ünlü ile eve çıkacağını hayak et, bunlar kimler olurdu ve neden?
Eve çıkmak  zorunda mıyım? Koridorun sonundaki odada üç ünlünün olmasını tercih ederim.

Evde yalnız kaldığınızda ilk ne yaparsınız?
Kendi başıma vakit geçirmeyi seviyorum. Kendime ayırdığım zamanın çoğu ev dışında geçiyor, bu yüzden bu durumlarda her zaman kulaklıklarımda müzik var – kendi küçük dünyamda olabilirim.

Size göre yalnızlığı anlatan yemek nedir?
Yalnızlığı olumsuz bulmuyorum – kendi başıma geçirdiğim zamandan zevk alıyorum. Bu nedenle, muhtemelen biraz yalnız rahat yemek, muhtemelen biraz makarna seçerdim.

Türk Müziği hakkında bilgin var mı? Buradan birini takip ediyor musun?
Korkarım bilmiyorum – dürüst olmam gerekirse, yükselen sanatçılarla güncel kalmak konusunda o kadar iyi değilim, bu yüzden bana birkaç tane önermenizi isterim!

Takıntılarınız var mı? Onlar nedir?
Hepsi benim için müzik – Tüm zamanımı ya yazarak ya da turne/yayın lojistiği üzerinde çalışarak geçiriyorum.

Türkiye’deki takipçileriniz, dinleyicileriniz için bir şey söylemek ister misiniz
Müziğimle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim, bir gün Türkiye’ye gelmek isterim!

Başa dön tuşu