billurtaj

Emirhan Koca: Değişime Meyilli

Emirhan kimdir? Bu yolculuk nasıl başladı?
Emirhan her zaman hayatının merkezinde müzik olan ve sonsuzluğa müzikle gitmek isteyen bir çocuk. Yolculuğa ilkokul zamanlarımda okul korosunda şarkı söyleyerek başladım.

Tarzını oluştururken dikkat ettiğin unsurlar neler?
Her zaman değişime meyilli ve dönem dönem farklılık arayan ama en önemlisi kendimi rahat hissettiren unsurlar oluyor.

Üretim sürecinde ilham perilerini bekler misin? Yoksa bir rutinin var mı?
Perileri beklemek yerine kendime ayırdığım vakitlerimin her anında ürettiğim bir şeyin mutlaka parçaları oluşmaya başlıyor ve hızlıca şekil alıyor.

Yerli ve yabancı sahneden beraber çalışmak istediğin isimler kimler?
Yabancı taraftan zamanlamada gecikmiş olsam da Queen ve Pink Floyd ekibiyle çalışmak çok isterdim ama yerli olarak da grubun her üyesine hayran olduğum Mor Ve Ötesi benim için hayatımda yaşadığım en güzel anlardan biri olur. Sıkı bir Harun Tekin hayranıyımdır ve bunu çevremdeki herkes çok iyi bilir.

İlk satın aldığın albümü hatırlıyor musun?
Evet hala evimde saklarım ve zaman zaman sırf oradan dinlediğim albüm ‘’Pink Floyd The Division Bell’’ dir. En güzel yanı o albümle aynı yaştayız ve birbirimizi çok iyi anlarız.

Çevrenden ‘Emirhan yapma şunu’ diye uyarı aldığın bir huyun var mı?
Özellikle ilişkilerimde yaşadığım ve duyduğum bir durumdur. Tartışma anında gülümsemem karşı tarafın bu cümleyi söylemesine neden olur.

En sevdiğin kötü karakter?
Tom ve Jerry de Tom kötü niyetlidir ama bana her zaman sempatik gelmektedir.

Bir ilişkide başına gelmiş en komik olay?
İlkokul zamanlarımda o dönem kağıtlara mektuplar yazılıp ders aralarında hoşlandığın kişinin yakın arkadaşına mesajlar verilirdi iletsin diye. O dönem arkadaşı benden hoşlanıp kağıtlarımı ona vermeyip cevaplarını kendisi yazmış. Bir süre sonra öğrendiğimde o cümlelerin sahibine karşı bir şeyler hissedip onunla başlamıştık.

Takıntıları hobileri nelerdir?
Yürümek bende hem ağır takındı hem en keyif aldığım hobimdir. Yaşadığım hangi duygu yoğunluğu olursa olsun takıp kulaklıklarımı minimum 1 saat yürürüm.

3 ünlü ile eve çıkacak olsan bunlar kim olurdu?
Harun Tekin, Freddie Mercury ve Barış Akarsu

 

 

Başa dön tuşu