bi'şeylersanat

Diva Bebe!

Bilenin bildiği, gülüşü gülden güzel Melike Şahin, 1989 İstanbul doğumludur. Nadide çiçeğimiz, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur. Müzik yoluna koro çalışmalarıyla başlamış, müthiş yetenekli müzisyenlerle donatılmış Kamuran Kolçak ve Gönül Dostları projesi -Kamuran, kendisinin o dönemki sahne adıdır- ile devam etmiştir. Macerasının ateşlendiği 2011’de bir yandan öğrenciliği devam ederken, bir yandan da asistanlık yaptığı Gülbaba Music vesilesiyle kendisine Baba Zula şahanesi için solistlik fırsatı doğmuştur, ardından birlikte pek çok ülkede konserler verip kendilerinden geçmişlerdir. Kendi deyimiyle heyecan garantili bir öğrenme süreci olmuş ve dolayısıyla da büyümüştür.

Dünyaca ünlü yönetmen Tony Gatlif’in eşsiz filmi Djam’ın soundtrack albümünde 3 şarkı seslendirmiştir; hatta Cümbüş Cemaat’in keyifli üyeleriyle ile birlikte bu filmde yer almışlar, 2017 Cannes Film Festivali’nde film öncesinde de bir konser vermişlerdir. Bu ahbaplık, 2018’de Melike Şahin teklisi “Sevmek Suçsa Suçluyum” için, kendisinin klip yönetmenliğini yapmasıyla da epey ilerlemiştir.

Fotini Kokkala

Diva bebemiz, canımız Melik sıklıkla Can Güngör, Cihan Murtezaoğlu, Fotini Kokkala ve Muhlis Berberoğlu gibi ışıklı isimlerle yoldaşlık etmektedir ve ilk albümü “Merhem” için daha başka birçok yetenekli müzisyenle çalışmaktadır. Boş durmayı sevmeyen MelikŞah, dostlarıyla ara ara buluşarak Diva Bebe Şov’a da can vermektedir. Art arda gelen teklileriyle, efkarlı gönüllerin peki şimdi bununla ne yapması gerektiği hususunda, onlara daima jilet/yakıt ikmali yapmayı sürdürmektedir. Dünümüzün, günümüzün ve geleceğimizin genel geçer, bütünleştirici bütün acılarını ve dolayısıyla bizleri, sanki iki narin koluyla sarıp sarmalamaktadır. We believe in you MelikŞah!

Tekliler: Deli Kan, Beni Yalnız Koma with Boom Pam, Bi Fırlatsam, Tutuşmuş Beraber, Sevmek Suçsa Suçluyum, Kara Orman, Sakla Beni, Kimin Izdırabı, Geri Ver

P.S. Kıymetli bülbülümüzün minik tatlı sürprizleri için: Instagram’da #türlübağlardaötüyorum

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu